Uncategorized

Arrihet marrëveshje për kompensimin e kujdestarive për punëtorët shëndetësor të QKMF-Istog

Posted by:

Deri më tani në Institucionin e  QKMF-Istog,  asnjërës  kategori  të   punëtorëve shëndetësorë nuk i janë paguar kujdestaritë komform Kontratës Kolektive Sektoriale, gjë që shfaqte edhe pakënaqësi të mëdha nga ana e punëtorëve.

Si pasojë e kësaj ne kemi bërë presion të vazhdueshëm në menaxhmentin e këtij Institucioni, duke i ofruar shtojcën e Kontratës Kolektive Sektoriale, e cila është model dhe specifikon në mënyrë të qartë se si duhet të bëhen pagesat e kujdestarive.

Por në këtë drejtim nuk kemi pasë përkrahje nga ...

Continue Reading →
0

Intervista e Kryetarit të FSSHK-së në Klan Kosova ora 7

Posted by:

Kryetari i FSSHK-së Dr. Blerim Syla në emisioni ora 7 të Klan Kosova ka bashkëbiseduar me gazetaren Valentina Ahmeti në lidhje me gjendjen në shëndetësi, marrëveshjen me PAN-in si dhe imazhin e punëtorëve shëndetësor dhe Tryezën me këtë temë e cila do të mbahet të nesërmen me datë 25.10.2017 në Hotel Sirius ku pjesëmarrës do të jenë Ministria e Shëndetësisë, SHSKUK, Deputetët e Kuvendit të Kosovës, gazetarë dhe njohës të sistemit shëndetësor,përfaqësues të shoqërisë civile dhe të tjerë.

Gjithashtu u diskutua ...

Continue Reading →
0

Mbledhja e 13-të e Kryesisë së FSSHK-së,

Posted by:

Me datë 06 Tetor 2017 Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës nën drejtimin e Kryetarit të FSSHK-së dr.Blerim Syla, ka mbajtur mbledhjen e 13-të me radhë, në të cilën ka miratuar  propozime dhe vendime në bazë të përgjegjësive të saj statutare dhe ligjore.

Mbledhja ka filluar me informimin e anëtarëve të Kryesisë nga ana e Kryetarit për aktivitetet e zhvilluara nga mbledhja e fundit, me theks të veçantë për Marrëveshjen e nënshkruar me SHSKUK, Memorandumin me Sindikatën e Punonjësve Shëndetësor dhe ...

Continue Reading →
0

Audio Post

Posted by:

Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. Curabitur blandit tempus porttitor. Maecenas sed diam eget risus varius blandit sit amet non magna. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh, ut ...

Continue Reading →
0

Theme Release Party

Posted by:

Lorem Ipsum morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Curabitur blandit tempus porttitor.

Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Cras mattis consectetur purus sit amet fermentum. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum massa justo sit amet risus. Aenean lacinia bibendum nulla ...

Continue Reading →
0

Child Prodigy Award Ceremony

Posted by:

Lorem Ipsum morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Curabitur blandit tempus porttitor.

Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Cras mattis consectetur purus sit amet fermentum. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum massa justo sit amet risus. Aenean lacinia bibendum nulla ...

Continue Reading →
1

TrueThemes Office Party

Posted by:

Lorem Ipsum morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Curabitur blandit tempus porttitor.

Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Cras mattis consectetur purus sit amet fermentum. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum massa justo sit amet risus. Aenean lacinia bibendum nulla ...

Continue Reading →
0
Page 3 of 4 1234
Creative Theme